ASP Sapphire USB Light är en stark, liten och smidig LED-ficklampa som enkelt kan fästas i ryggsäckar, byxor eller på annan utrustning hed hjälp av den integrerade karbinhaken.
-
Beskrivning
ASP Sapphire USB Light är en stark, liten och smidig LED-ficklampa som enkelt kan fästas i ryggsäckar, byxor eller på annan utrustning hed hjälp av den integrerade karbinhaken. Lampan har en strömbrytare som kan användas för tillfälligt (tryck in brytaren) ljus eller konstant ljus (tryck in och fram brytaren).
Lampan är uppladdningsbar via Micro-USB och laddas enkelt i ett uttag på t.ex. en laptop eller en mobiltelefonladdare med Micro USB. En diod blinkar rött när lampan laddas och lyser grön när lampan är laddad.
Effekt: 20 lumens
Brinntid: 60 min
Uppladdning: 45 min
Batteri: Lithium polymer
Kontakt: Micro USB
Mått: 73,2 x 27,9 x 10,9 mm
Vikt: 42,5 g -
Om varumärket
ASP är förstavalet för professionella användare i över 80 länder i världen. Innovativa koncept, beprövad design och en kompromisslös kvalitetsstandard är alla kännetecken för ASP.