Naga Pullover AR (Gen 2.1) är ett mellanlager som bärs bäst tillsammans med en skaljacka, när man utför särskilda spaningsuppgifter.
Jackans isolering, Climashield Combat Fibrefill med DWR-behandling, skyddar effektivt mot fukt samtidigt som den är snabbtorkande och lätt att packa med sig. Den är konstruerad för att ge optimal värme utan att vara klumpig.
Passformen är slimmad och skräddarsydd för att minimera volymen och göra det enkelt att kombinera med andra lager. Isoleringen är strategiskt placerad för att ge bästa möjliga värme utan onödig vikt.
-
Arc'teryx LEAF Purchase Information
To purchase Arc'teryx LEAF products, you must provide valid identification confirming your status as an authorized end-user within law enforcement or military personnel. This requirement ensures that these specialized products are accessible to those in professional capacities where they are intended to be utilized.
-
Beskrivning
-
Skötselråd
-
Recensioner
Bli först med att recensera denna produkt!
Din recension:
För att skicka en recension måste du vara inloggad.
-
Om varumärket
Arc'teryx PRO
Arc'teryx PRO-kollektionen är speciellt utvecklad för yrkespersoner som arbetar i miljöer där säkerhet och risk är centrala faktorer. Produkterna är designade för att möta de unika krav som dessa yrken ställer, samtidigt som de erbjuder hög funktionalitet och prestanda för alla professionella användare inom outdoor och taktiska miljöer.
Kollektionen är uppdelad i två segment:
- Mission – riktad till professionella användare inom militär och polis, med särskilda krav på identitet och behörighet.
- Essential – tillgänglig för alla användare.