Sordin Supreme T2 Green Headband Textile Memory Foam: aktivt hörselskydd med huvudband
Sordin Supreme T2 är ett aktivt elektroniskt hörselskydd med smal kåpdesign som passar både vänster- och högerskyttar. Hörselskyddet har ljudsystemet SordinHEAR2™ med fyra valbara ljudprofiler, kraftig förstärkning med klart och naturligt ljud och en vattentät konstruktion testad vid nedsänkning till 2 meter. Det är MIL-STD-810H- och MIL-STD-461G-testat med integrerat RFI-skydd. Modell: grön med huvudband, textil och memory foam.
-
Beskrivning
-
Recensioner
Bli först med att recensera denna produkt!
Din recension:
För att skicka en recension måste du vara inloggad.
-
Om varumärket
Sordin
Hörselskydd i världsklass
Sordin är ett svenskt varumärke med en lång tradition av att utveckla avancerade hörselskydd för professionellt bruk. Sedan 1970-talet har Sordin kombinerat robust design, högsta produktkvalitet och överlägsen livslängd för att leverera skydd som klarar även de tuffaste miljöerna. Användare världen över inom jakt, militär, industri och säkerhetsbranschen, väljer Sordin för dess pålitlighet, komfort och förstklassiga ljudåtergivning.
Sordin står för kontinuerlig innovation och kompromisslös ljudkvalitet, med funktioner som anpassningsbara ljudprofiler och flexibla dämpningsnivåer. Med rötterna i Sverige präglas varumärket av hållbarhet, kundfokus och ett starkt innovationsdriv – alltid med målet att ge dig det bästa skyddet och den bästa ljudupplevelsen, oavsett omgivningens ljudnivå.